Ještědský krystal 2012

20. ročník Ještědského krystalu se konal v Liberci (Lidových sadech) ve dnech 11.-12. května 2012.

Členové klubu KKL

Bohuslav Šmejda člen KKL   od roku 1980 od roku 2002 místopředseda KKL a od roku 2006 režisér soutěže Ještědský krystal
Bohuslav Šmejda člen KKL od roku 1980 od roku 2002 místopředseda KKL a od roku 2006 režisér soutěže Ještědský krystal

Klub Kouzel Liberec

ČLENOVÉ KLUBU KKL
Přemek Rajdl
Štěpán Šmíd

Aleš Březina

Karel Riedl
Jiří Riedl

Bohuslav Šmejda
Miroslav Sluk

Lucie Svárovská

Jiří Novotný
František Jancovics
Tomáš Holý
Pavel Soukup

Kouzelný koktejl „plný energie“ v Týně nad Vltavou

Mezinárodní festival Kouzelný koktejl - plný energie, který proběhne ve dnech 14. a 15. září 2012 v Městském domě kultury Sokolovna v Týně nad Vltavou, navazuje na předešlé přehlídky kouzelníků, které organizoval (zesnulý) Antonín Mašek. TONI - jak si nechával říkat, organizoval setkání kouzelníků s láskou a nadšením v nádherném městě Týn nad Vltavou. Jednou z posledních akcí, na které se Toni podílel, bylo Mistrovství České republiky 2011. Pořádalo se ve spojení s přehlídkou kouzelníků - Kouzelný koktejl. Po této akci se Toni oficiálně rozhodl předat vedení festivalu novému týmu. Nyní začínáme s názvem Kouzelný koktejl - plný energie, uspořádaný jako memoriál Toniho Maška a ze všech sil se budeme snažit udělat mezinárodní festival, na který by byl Toni hrdý. Na jeho počest uskuteční v pátek odpoledne na náměstí Míru v Týně nad Vltavou Tom Gryf „jízdu naslepo“.

Stejně jako v minulém roce je festival rozdělený do několika soutěžních bloků. V rámci festivalu se představí kouzelníci z mnoha zemí; Aleš Březina a Radek Bakalář - kouzelníci z talentové soutěže, Aleš Hrdlička - jeden z nejlepších českých juniorů, Petr Kravčík - profesionální kouzelník, Petr Braun - profesionální fakír, Julius Nemeš - profesionální kouzelník, Miloš Malý - úřadující Mistr repubiky v mikromagii (tento titul získal minulý rok v Týně nad Vltavou), dále jako čestní hosté vystoupí Javier Olives Perez ze Španělska a Tom Costalini z Francie. Seminář pro kouzelníky přiveze Lee Alex z Anglie. Pro diváky je připraveno 6 veřejně přístupných soutěžních bloků a závěrečný slavnostní Galavečer s vyhlášením výsledků. Záštitu nad letošní akcí převzali senátor Ing. Tomáš Jirsa, starosta Města Týn nad Vltavou Mgr. Milan Šnorek a Český magický svaz.

Fotografie z Ještědského krystalu 2011

Rozpis KKL

S platností od 14. 3. 2013 do odvolání se nyní konají schůzky Klubu Kouzel Liberec v Magickém Sklepení Přemka Rajdla každý čtvrtek od 19 hodin.

Kouzelnické karty

Soutěžní kategorie