Get Adobe Flash player

Ještědský krystal 2012

20. ročník Ještědského krystalu se konal v Liberci (Lidových sadech) ve dnech 11.-12. května 2012.

Členové klubu KKL

Bohuslav Šmejda člen KKL   od roku 1980 od roku 2002 místopředseda KKL a od roku 2006 režisér soutěže Ještědský krystal
Bohuslav Šmejda člen KKL od roku 1980 od roku 2002 místopředseda KKL a od roku 2006 režisér soutěže Ještědský krystal

Klub Kouzel Liberec

Klub Kouzel Liberec

ČLENOVÉ KLUBU KKL
Přemek Rajdl
Štěpán Šmíd

Aleš Březina

Karel Riedl
Jiří Riedl

Bohuslav Šmejda
Miroslav Sluk

Lucie Svárovská

Jiří Novotný
František Jancovics
Tomáš Holý
Pavel Soukup

2. ročník Grand Prix KKL vyhrál kouzelník z Mostu

V Benátkách u Turnova se sešli nejlepší kouzelníci z Liberce i širokého okolí u držitele putovní ceny 1. ročníku Grand Prix KKL Miroslava Sluka, který se netajil tím. že si nenechá cenu jen tak vyrvat, k čemuž nás velmi sugestivně přesvědčil i vřelým přivítáním.
KKL Miroslav Sluk
Samopal vzor 58 s ostrejma drží nekompromisní extrémní mág Miroslav Sluk a brání si tak svou putovní cenu.

Po vřelém přivítání na svahovité zahradě majitele turnovské  haciendy se vpravdě nikomu moc nechtělo do kouzlení. Ač jsme se sešli v nevelkém počtu, kvantitu jistě nahradila kvalita. Již to vypadalo, že vyhraje ten, který jako jediný bude mít odvahu předvést kreativní vystoupení. Naštěstí přišla na řadu losovačka do které byli zahrnuti všichni, kteří měli na krásnou trofej zálusk.

Sám Miroslav Sluk se ujal prvního soutěžního vystoupení takové kvality, že z něho všichni byli paf natolik, že se nedochoval z této památné chvíle jediný dostupný záběr. Jisté je, že si pan Sluk vyspoupením nenápadně rozšířil svoji gardu střežící trofej o dalšího člena - Františka Schovánka, který původně přišel v civilu.

 

František Schovánek
František Schovánek během šou Miroslava Sluka.

Stolek
Mirek si samozřejmě sám připravil magický stolek a hádejte, čím nás napájel...

Poté přišel na řadu adept magického umění Pavel Soukup, který zajisté okouzlil všechny přítomné svýma prasečinama, ale soudruzi z NDR zřejmě někde udělali chybu, takže milý Pavlík odešel sice bez ceny, ale nezastřelen.
Prasátkové vysotoupení
Tři čuníci alias prasátková kníkací story volně převzatá ze semináře Jána Mazáče na letošním Ještědském krystalu.

Na svoje gumi představení se nenápadně chystá Bohuslav Šmejda, který ve strhujícím tempu vystoupení zničil tři gumičky z osmi. Pohoda

Příjemné počasí se během dramatických vystoupení stalo uplakaným a tak se magie přesunula do prostor, kde ani nefoukalo a ani nepršelo. Jiří Novotný tak mohl předvést celou plejádu triků a dal si pěkně na čas, protože dobře  věděl, že diváci jsou rádi, že na ně neprší a nemají kam by se před jeho brutálním magickým nátlakem schovali ( pozn. redakce, Jirka kouzlil až do čtvrté hodiny ranní, ale již jen pro ty, kteří vydrželi ).

Jiří Novotný
Jirka Novotný umí i poslepu a tomu se pak říká odborně rutina.

Přemkovi Rajdlovi jsem již několikrát nabízel, že na Krystalu udělám psychologický seminář na téma " Jak si správně vybrat diváka." Bohužel mě Přemek nevyslyšel a co se nestalo ? Ano, přesně to se stalo. Přemek jako největší favorit soutěže doplatil na rodinný Slukovic komplot. Nejmenovaná Petra Sluková nezvládla roli divačky pomocnice a zcela záměrně Přemka poslala do propadliště dějin, což Přemkovi jasně ukázaly hodiny, které neodbily zelených 15, ale fialových půl druhý.

Přemek a Petra
Dokonáno jest. Přemek bohužel končí v propadlišti dějin a nezískává prestižní druhou putovní cenu Grand Prix KKL, balí hodiny, sbohem a šáteček. Přemku nezapomeneme !

Posledním soutěžícím byl Karel Riedl alias Marcolli. Jako jediný a správný profesionál přijel na soutěž až po svém představení v Horní Dolní ( to nevíme přesně, pozn. redakce ), takže na něm malinko byla znát únava. Také je nutné brát v potaz to, že je s Miroslavem Slukem v příbuzenském stavu kamarádském. A kamarádi si předsi ceny nevyfukují...

Marcolli
Kluku ukaž tyčku, dám ti na ni smyčku. Tak pravil pravý  Marcolli vpravo.

Grilování
O účastníky soutěže pečoval a neúnavně servíroval klobásy a uzené kapry pan domácí Miroslav Sluk. Na fotografii zachycen těsně před vyhlášením výsledků.

Lucie Svárovská
Okamžik pravdy se blíží. Lucie Svarovská se chystá vyhlásit vítěze a všem se sevřelo hrdlo napětím, protože vyhlášení bylo přerušeno několika komerčními přestávkami....

Diváci
Spokojení diváci se těší na vyhlášení soutěže. Vlevo Sluk Michal, uprostřed Petra Sluková a vpravo Zuzka Sluková.

Vítězství

Vítěz 2. ročníku Grand Prix KKL Jiří Novotný z Mostu. Gratulujeme.

Pusa
Vítězná pusa od čestné předsedkyně poroty Lenky Rajdlové budiž ostatním motivací do příštího ročníku Grand Prix KKL. Jste všichni srdečně zváni na další setkání.
 


Hmatu zdar

Fotografie z Ještědského krystalu 2011
Fotografie z Ještědského krystalu 2011

Rozpis KKL

S platností od 14. 3. 2013 do odvolání se nyní konají schůzky Klubu Kouzel Liberec v Magickém Sklepení Přemka Rajdla každý čtvrtek od 19 hodin.

Kouzelnické karty
Kouzelnické karty

Soutěžní kategorie

MANIPULACE
VŠEOBECNÁ MAGIE
MIKROMAGIE
ILUZE
JUNIOŘI I (DO 14TI LET)
JUNIOŘI II (14-18 LET)
OSTATNÍ
UDĚLENÍ CENY DAGMAR A EDUARDA
MAZAKIANOVÝCH

Ladies magic - Soňa Zvelebilová z KIM Klubu Praha
Ladies magic - Soňa Zvelebilová z KIM Klubu Praha